| TECHNICAL SPECIFICATIONS | KUORI OUTDOOR 65" POSTER DISPLAY |
|---|---|
| Display Size and Measurements | 65": L 1504mm, D 882mm, H 153mm - 50mm air gap required |
| Panel Brightness | Standard 3000 nits, (optional 4000 nits) |
| Resolution | UHD 3840 x 2160px, 59PPI, RGB |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Response Time and Frequency | 8ms 60Hz |
| Entrances | HDMI 2.0 (2), DisplayPort (1) |
| External Control | RJ45 (In/Out), 4G, remote monitoring (additional cost) |
| Operating Temperature | -40°C to +50°C |
| Operating System | Android 11 / Possibility to integrate external media player |
| Glass | IK11, 8.76mm tempered safety glass, impact resistant according to EN 356 (Class P2A) and EN 12600 (Class 1B1), with Anti-Glare and Anti-Reflection coating |
| Degree of Protection | IP66 |
| Custody | Stainless steel, Black (RAL 9005) |
| Hours of Operation | 24/7 |
| Touch (Optional) | no touch |
| Assembly | 65": VESA 800x400, vertical or horizontal |
| Cornice | 35mm |
- Type of Use
- Outdoor
- Display Size
- 65"
- Touch screen
- No Touch
- Brightness
- 3000 cd/m2
- Display Resolution
- UHD / 4K (3840×2160)
8056666281194